WMF. Et par forsølvede lysestager i jugendstil, ca. 1910-1920 (2)

Varenummer: 6473779

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.000

Et par forsølvede lysestager i jugendstil, ca. 1910-1920. Stemplet for WMF (Württembergisch Metallwarenfabrik). H. 15 cm. Fremstår med spredte buler og ridser, den ene med pudseslid på randen.

DKK 1.200
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 20:33:00