Wira og Lycke Watch. To vintage herreure i forgyldt metal med lyse skiver, ca. 1930-40'erne (2)

Varenummer: 6473362

Næste bud: DKK 600
Vurdering: DKK 1.000

To vintage herrearmbåndsure fra Wira og Lycke Watch, i urkasser af forgyldt metal med bagkasser af stål, lyse skiver med arabertal og punktindeks, plexiglas, mekaniske urværk med manuelt optræk. Ø. 27,5 og 33,5 mm. Medfølges af to ubrugte remme. Fremstår med brugsspor, ridser. Urerne gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på urerne.

DKK 600
Auktionen afsluttes:  25-07-2024 20:44:00