Vintagering af 8 kt. guld med safir og diamanter

Varenummer: 6434406

Næste bud: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.700

Vintagering udført i 8 kt. guld, klassisk prydet med en safir, omkranset af 10 old-cut diamanter, samlet ca. 0.10 ct. på diamanter. Ring str. 56. Vægt ca. 3,23 gram. Fremstår med brugsspor herunder safir med ridser.

DKK 1.300
Auktionen afsluttes:  07-03-2024 20:37:30