Vintagering af 18 kt. hvidguld med 3 diamanter med ældre slibninger, i alt ca. 0.50 ct

Varenummer: 6431555

Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000

Vintagering af 18 kt. hvidguld prydet med stårre diamant på ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI., flankeret af to mindre diamanter på hver ca. 0.10 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Stemplet HG&S, 18ct. 1900tallets midte.
vægt ca. 2,7 g. B. 0,45 cm. Ringstr. 55/17,5. Aldersrelateret brugsspor.

DKK 6.000
Auktionen afsluttes:  27-02-2024 18:27:19