Vurdering:
8.000
Vintagering af 18 kt. hvidguld prydet med stårre diamant på ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI., flankeret af to mindre diamanter på hver ca. 0.10 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Stemplet HG&S, 18ct. 1900tallets midte. vægt ca. 2,7 g. B. 0,45 cm. Ringstr. 55/17,5. Aldersrelateret brugsspor.