Vintage minkpels. Blackglama. Str 38-40.

Varenummer: 6421608
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 5.000

Vintage pels i sorte glansfulde skind, 'Blackglama' i str 38-40. Fremstår med lille krave, to lommer, og en lille indvendig skjult lomme, tre hægter. Længde ca. 114 cm, bryst ca. 104 cm, ærmelængde ca. 55 cm. Fremstår med brugsspor, særligt på hægteholdere, en mangler.
Auktionen afsluttes:  14-02-2024 11:03:27

2333436 11-02-2024 14:01:23 DKK 2800