Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Ure
Bordure
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Vincenti et Compagnie. Fransk kaminur af sten og marmor, 19 årh.
Varenummer
:
6434227
Hammerslagspris
:
500
Vurdering
:
1.200
FRansk kaminur i kasse af sort sten og rødbroget marmor med bronze påsætninger. Top med prydet vase, urskive med romertal, sider, front og sokkel med historicismus ornamentik, på fire fødder i form af dyrepoter. Urværk stemplet Médaille d'Argent. Vincenti et Compagnie. 1855. H. 47 B.29 D. 15cm. 1 optræksnøgle medfølger, aldersrelateret præg.
13-02-2024 20:08:00
Showroom:
DK, Roskilde, Store Hedevej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1769380
07-02-2024
13:43:54
500
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image