Vincenti et Compagnie. Fransk kaminur af sten og marmor, 19 årh.

Varenummer: 6434227
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.200

FRansk kaminur i kasse af sort sten og rødbroget marmor med bronze påsætninger. Top med prydet vase, urskive med romertal, sider, front og sokkel med historicismus ornamentik, på fire fødder i form af dyrepoter. Urværk stemplet Médaille d'Argent. Vincenti et Compagnie. 1855. H. 47 B.29 D. 15cm. 1 optræksnøgle medfølger, aldersrelateret præg.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:08:00

1769380 07-02-2024 13:43:54 DKK 500