Vestgrønlandsk fuldmonteret kajak, 20. årh.s 1. halvdel.

Varenummer: 6426436
Vurdering: DKK 1.500

Betrukket med skind, figur og remedier af udskåret træ og ben. L. 52 cm. Venstre hånd på inuit med mindre afslag, en ende på kajak med mindre reparation.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 18:34:00