Unisex diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt 0.765 ct.

Varenummer: 6426807
Vurdering: DKK 10.000

Unisex ring af 14 kt. hvidguld prydet med 51 brillantslebne diamanter i parallelt forløb, i alt 0.765 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VS-SI. Carat stemplet i ringskinnen. Front: B. 0,6 cm. Ringstr.: 66/ 21. Vægt: ca. 6,7 g. Ringen fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  21-02-2024 18:38:49