Ubekendt maler, 1800-tallet. Sydlandsk parti fra en bjergsø med fiskersamfund

Varenummer: 6457583

Næste bud: DKK 4.400
Vurdering: DKK 7.000

Ubekendt maler, 1800-tallet. Sydlandsk parti fra en bjergsø med fiskersamfund, olie på lærred, usign. Fremstår nyligt restaureret, med aldersrelaterede krakeleringer og retoucheringer.
Rammen betegnet Charles Lambert på plakette.

DKK 4.400
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 19:55:00