Ubekendt kunstner, 19. årh.: Portræt af Kong Karl d. 15. (1826-72)
Vurdering:
10.000
Usign. Olie på lærred.
Blændramme bet. 18 5/6 x 25 5/12, 1868. 67 x 50 cm.
Proveniens: Inventar etiket mrk. Prinsesse Margaretha nr. 152. (Margaretha af Sverige (1899-1977) var prinsesse af Sverige og Norge, og senere dansk prinsesse som hustru til Prins Axel af Danmark.
13-02-2024 19:05:00