Ubekendt kunstner 1700 / 1800-tallet, olie på lærred på plade, portræt af 'Provstinde Henriette Sundorff', usign., ovalt

Varenummer: 6437355
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.000

Ubekendt kunstner (18. Årh. / 19. Årh.), portræt af 'Provstinde Henriette Sundorff (f. Esmarch)', ovalt maleri - olie på lærred sat op på plade, usign., 41 x 35 cm (53 x 46 cm). Fremstår med retoucheringer ud for øret.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:57:00