Ubekendt kunstner 1600 / 1700-tallet, lærred på plade, 'Opstandelsen', usign., rundt

Varenummer: 6437352

Næste bud: DKK 3.200
Vurdering: DKK 6.000

Ubekendt kunstner 17. Årh. / 18. Årh., religiøse scene - 'Opstandelsen', rundt maleri lærred sat op på plade, usign., Ø 40 cm (52 cm). Fremstår m/ lille revne ved kant. Proveniens: Børge Nielsen Auktioner Pedersholm, Vejle.

DKK 3.200
Auktionen afsluttes:  05-03-2024 19:10:00

282424 28-02-2024 19:02:23 DKK 3000