Trifari, Mazer m.fl. En samling smykker af sterlingsølv og sølv (10)

Varenummer: 6472970

Næste bud: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.700

En samling smykker af sterlingsølv og sølv bestående af stort korsvedhæng med lapis lazuli og perler, en armring med tre sammenkoblede ringe, et armbånd, tre ringe bl.a. med klare sten, str. 57,5 og 2x58, en forgyldt broche fra amerikanske Trifari og et par matchende øreclips fra Mazer, en lille broche med månesten. Samlet vægt ca. 142 g. Enkelte ustemplede dele testet til sølv. Fremstår med brugsspor. (10)

DKK 1.300
Auktionen afsluttes:  18-07-2024 18:06:00