Tre udskæringer af lakeret og forgyldt træ, Kina 19./20. årh.

Varenummer: 6471427
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Tre udskæringer af lakeret og forgyldt træ:
Relief med figurer med vogne, kurve oa., 56 x 16 cm,
Fo hund 24,5 x 12 cm,
Fugle, blomster og bladværk, 30 x 18 cm.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:13:00

1585806 05-07-2024 20:54:48 DKK 1000