Tre-stens brillantatring, 18 kt hvidguld, 1.48 ct

Varenummer: 6402946

Næste bud: DKK 24.000
Vurdering: DKK 30.000

Brillantring udført af 18 kt. hvidguld prydet med 3 brillantslebne diamanter på hver 2 x 0.50 og 1x 0.48 ct. i alt ca. 1.48 ct Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VS1-VS2. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 55,5. Stemplet 585/ Gia. Udstillingsmodel med få brugsspor. Leveres i smykkeæske med certifikat.

DKK 24.000
Auktionen afsluttes:  03-03-2024 19:21:36