Tre-stens brillantatring, 18 kt hvidguld, 1.48 ct
Vurdering:
30.000
Brillantring udført af 18 kt. hvidguld prydet med 3 brillantslebne diamanter på hver 2 x 0.50 og 1x 0.48 ct. i alt ca. 1.48 ct Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VS1-VS2. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 55,5. Stemplet 585/ Gia. Udstillingsmodel med få brugsspor. Leveres i smykkeæske med certifikat.
11-07-2024 14:14:53