Tor Hadsund for Umage. Høj lænestol model 'The Reader', egetræ og teddy fabric

Varenummer: 6447609
Næste bud: DKK 3.200
Vurdering: DKK 7.000

Tor Hadsund. Høj lænestol med stel af massivt og fineret sortlaseret egetræ, sæde- samt ryg polstret med hvidt plys stof / teddy fabric. Fremstillet hos Umage model The Reader. SH. 43 cm. Udstillngsmodel. Håndteringsspor kan forekomme, enkelte slitagemærker på stel.
Auktionen afsluttes:  27-07-2024 20:03:39