Toftegaard, Siersbøl. Stort elefantvedhæng samt ring og øreclips af sterlingsølv (4)

Varenummer: 6469848
Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.400

Toftegaard, Siersbøl. Stort elefantvedhæng af sterlingsølv fra Hermann Siersbøl, L. 5,7 cm. samt ring og øreclips af delvist forgyldt sterlingsølv fra Toftegaard. Ring str. 54. Samlet vægt: ca. 36 gr. Fremstår med lette til alm. brugsspor. (4)
Auktionen afsluttes:  25-07-2024 18:50:00