To vintage ringe af 14 kt guld (2)

Varenummer: 6437500
Vurdering: DKK 2.400

To vintage ringe af 14 kt guld prydet med facet slebet citrin og topas, ringstørrelse 57 / 18,25 mm, stemplet mester samt 585. Vægt 7,6 gram. Fremstår med alders relaterede brugsspor, herunder skævhed. (2)
Auktionen afsluttes:  12-04-2024 18:12:00