To kinesiske plaketter af lak med perlemor (2)
Vurdering:
To kinesiske plaketter af lak, dekoreret med udskæringer i perlemor i form af figurer, monteret med vægophæng. Mål pr. stk: L. 49,5 B. 20 cm. Fremstår med brugsspor, heraf små ridser. (2)
29-04-2024 16:54:39