To diamantringe af 14 kt. hvidguld og guld. (2)

Varenummer: 6470719
Vurdering: DKK 5.000

To diamantringe af 14 kt. hvidguld og guld henholdsvis med brillantslebet diamant på ca. 0.37 og 0.50 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: P2. Rinstr. 52,5 og 54. (2) Æske medfølger. Ring af ren hvidguld fremstår med alders- og brugsslitage. Ring af hvidguld og guld fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 20:54:00