Tissot, Cauny og Bifora. Tre herreure med håndoptræk (3)

Varenummer: 6473366
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.600

Tre vintage herrearmbåndsure fra Tissot, Cauny og Bifora, i urkasse af delvist forgyldt metal, lyse/gyldne skive med arabertal og stregindeks, én med datoangivelse, plexiglas, monteret med læderremme, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 33 og 34 mm. Fremstår med brugsspor, slid m.v. Urene gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på urene.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 20:55:00

296941 11-07-2024 09:10:51 DKK 800