THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med princess-cut diamant, ca. 0,25 ct.

Varenummer: 6415891
Vurdering: DKK 5.000

THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med en princess-cut diamant i center, ca. 0.25 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Frontmåll, inkl. fatning: 0,6 cm. Ringstr. 52,5/ 16,75. vægt: ca. 4,2 gr. Stemplet: THE LEO - med isat mindre brillantslebet diamant for bogstavet O. Endvidere stemplet med carat samt Birmingham Platin Hallmark. Ringen fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:22:28