Technos 'The King'. Retro herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1970'erne

Varenummer: 6456170
Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Vintage herrearmbåndsur fra Technos, model The King, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, plexiglas, monteret med original stållænke med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 37 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, forgyldt lynette med slid. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  08-08-2024 19:50:00