Vurdering:
5.400
Sven Haugaard, Kolding. Et par moderne manchetknapper af 14 kt. guld, stemplet "Sv.H 585", udført ca. 1960'erne. L. ca. 2 cm. Samlet vægt: ca. 11,2 gr. Fremstår med brugsspor. (2)