Stor Jugend lysekrone af messing, ca. 1900-/1910

Varenummer: 6435024
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.500

Stor Jugend lysekrone af messing, udsmykket med bøjler og bølgeornamentik, eftermonteret med 10 elektriske lyskilder, ca. 1900-/1910. H. ca. 150 cm., Ø 57 cm.
Fremstår med aldersrelaterede ridser og mærker; krave med buler. Auktionshuset.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:24:00

1907412 11-02-2024 21:06:28 DKK 400
1036791 06-02-2024 19:44:23 DKK 350