Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Lamper og belysning
Loftslamper
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Stor Jugend lysekrone af messing, ca. 1900-/1910
Varenummer
:
6435024
Moms vare
Hammerslagspris
:
400
Vurdering
:
1.500
Stor Jugend lysekrone af messing, udsmykket med bøjler og bølgeornamentik, eftermonteret med 10 elektriske lyskilder, ca. 1900-/1910. H. ca. 150 cm., Ø 57 cm.
Fremstår med aldersrelaterede ridser og mærker; krave med buler. Auktionshuset.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Proveniens: Danske Bank.
13-02-2024 19:24:00
Showroom:
DK, København, Midtager
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1907412
11-02-2024
21:06:28
400
1036791
06-02-2024
19:44:23
350
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image