Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Hobby og samleobjekter
Samleobjekter
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Spilæske med brikker af ben, 1900-tallets første halvdel
Varenummer
:
6437544
Hammerslagspris
:
350
Vurdering
:
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6442804
Spilæske af træ med tydelig åretegning, antageligt palisander, indvendigt med rum og 4 små æsker prydet med spillekortskulørerne klør, ruder, hjerter og spar i emalje, æskerne indeholder spillebrikker af ben, desuden spillemønter og spillekort, 1900-tallets første halvdel. H. 6. L. 28 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, de små æsker med defekter.
13-02-2024 20:03:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
502360
07-02-2024
08:23:02
350
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image