Solitairering af 14 kt. hvidguld

Varenummer: 6436339

Næste bud: DKK 1.800
Vurdering: DKK 3.000

Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.18 ct. Farve: Top wesselton (G) Klarhed: Si. Ringstr. 16.2/51. Vægt: 2.9 gram. Fremstår med brugsspor i form af ridser.

DKK 1.800
Auktionen afsluttes:  28-07-2024 18:42:37