Søren Ravn Christensen for Umage. 1,5-pers sofa model Lounge Around, mørkbejdset egetræ

Varenummer: 6411348
Næste bud: DKK 3.600
Vurdering: DKK 7.000

Søren Ravn Christensen. 1,5-pers sofa i multifunktionelt design, stel af massivt mørkbejdset egetræ, løse ryg- samt sædehynder betrukket med gråt møbelstof hvor én med monteret fineret egetræsplade til computer eller diverse, løse flytbare messingforgyldte brikker. Fremstillet hos Umage, model Lounge Around. L. 127 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med mindre håndteringsspor. Vejl. udsalgspris 12.995 kr.
Auktionen afsluttes:  22-07-2024 08:30:07