Smykkesæt af 14 kt og 8 kt guld. (3)

Varenummer: 6474289
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 1.800

Smykkesæt bestående af: En armlænke af 14 kt guld. L. 18 cm. Et halskæde af 14 kt guld. L. 40 cm. Begge stemplet 585 samt mester. Samlet vægt ca: 4,7 gram. Hertil medfølger en vedhæng af 8 kt guld. Stemplet: HS HS. Vægt: 3,3 gram. Fremstår med brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 20:40:00

82552 11-07-2024 20:18:05 DKK 1400