Skrivers Guldvarefabrik. Blokarmlænke af 14 kt. guld

Varenummer: 6445460
Hammerslagspris: DKK 8.200
Vurdering: DKK 11.000

Skrivers Guldvarefabrik. Blokarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "SKR 585". L. 18 cm. B. ca. 12 mm. Vægt: ca. 23,7 gr. Fremstår med brugsspor, mærker.
Auktionen afsluttes:  16-04-2024 19:16:55

1360046 13-04-2024 12:20:21 DKK 8200