Simon Simonsen. Landskabsparti fra Gilleleje, 1908

Varenummer: 6467530

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000

Simon Simonsen (1841-1928). Landskabsparti fra Gilleleje, i forgrunden græssende får, olie på lærred, sign. og dateret Simon Simonsen 1908, blændrammen betegnet 1908 Gilleleje Simon Simonsen. 29 x 37 (38 x 46) cm. Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer samt retoucheringer.

DKK 3.000
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 20:37:00