Signeret udgave af Bogen om Den store bagedyst

Varenummer: 6330646
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000

Eksklusiv udgave af Bogen om Den store bagedyst - med signering af følgende deltagere fra Den store bagedyst:
Micki Cheng (2015), Rosa Kildahl Christensen (2017), Jon Edlund (2018). Klaus Andersen, (2022 vinder), Laura Aagaard Nielsen (2022), Nanna Georgi (2022), Michelle Olsen (2022), Jasper Stengel Finsen (2022), Susanne Meyerhoff (2022), Amrinder Kaur Sadana (2022)
Om bogen: Igennem mere end 10 år har tv-programmet Den store bagedyst lagt gaderne øde. Millioner har fulgt med i deltagernes kamp for at få glazen til at skinne og når chokoladen skulle tempereres og cremen hænge sammen. Det er et af dansk tv’s største succeser i nyere tid og får folk i alle egne af landet til at sidde parat foran fjernsynet, når der bliver sagt: ”Klar, parat, bag!”
I BOGEN OM DEN STORE BAGEDYST kan du komme med gennem 10 sæsoner fyldt med farverige deltagere, bagværk og kager. For første gang nogensinde kommer hele historien om det folkelige og kendte tv-program. Her kan du møde vinderne af bagedysten og blive klogere på alt det, der sker bag kameraerne under optagelserne. Hvem tager for eksempel opvasken, når lyset er slukket?
Vejl. pris: 299,95 kr
Bogen om Den store bagedyst, Gyldendal

Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Danmarks Indsamling 2023. Se alle auktionerne her. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Danmarks Indsamling 2023. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

Læs mere om Danmarks Indsamling 2023 her.
Auktionen afsluttes:  04-02-2023 19:30:00