Siamesisk buddha af udskåret, forgyldt og delvist forgyldt træ. 18./19. årh.

Varenummer: 6422897
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.400

H. 27 cm. Proveniens: Dansk privatsamling, etableret omkring 1955-1970.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 18:56:00

1940116 13-02-2024 16:38:20 DKK 1000