Seiko 'HiBeat'. Tre herreur i forgyldt stål med brunlige skiver, ca. 1970'erne (3)

Varenummer: 6473363
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.600

Tre herrearmbåndsure fra Seiko, model Hi-Beat, bl.a. cal. 2418A, i urkasse af delvist forgyldt stål, brune, changerende skiver med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, plexiglas, monteret med remme med forgyldt spænder, automatiske urværk. Ø. 28,5 og 33 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Urerne gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på urerne. (3)
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 20:26:00

296941 11-07-2024 09:07:23 DKK 800