SAX Møbelfabrik. Et sæt på seks stole, nypolstret med sort læder (6)

Varenummer: 6449809

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.600

SAX Møbelfabrik. Spisestole med stel af bejdset bøg, sæder betrukket med sort læder. Sædehøjde ca. 45 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor samt slitage. Enkelte stole fremstår med brugsspor på stel samt nypolstret med sort læder. (6)

DKK 3.000
Auktionen afsluttes:  13-04-2024 17:48:02