Samling sparebøsser, 1900-tallet (5)
Vurdering:
1.500
Samling sparebøsser i form af dyr - hest / liggende svane, Picolette kamera (mangler bundlåg), Holger Danske m.m. 20. Årh., H. 8-18 cm, L. 7-14 cm. Fremstår med alm. brugsspor bl.a. afskalninger, enkelte afstød el. chip. (5)
28-03-2024 16:32:56