Samling sparebøsser, 1900-tallet (5)

Varenummer: 6437551
Næste bud: DKK 600
Vurdering: DKK 1.500

Samling sparebøsser i form af dyr - hest / liggende svane, Picolette kamera (mangler bundlåg), Holger Danske m.m. 20. Årh., H. 8-18 cm, L. 7-14 cm. Fremstår med alm. brugsspor bl.a. afskalninger, enkelte afstød el. chip. (5)
Auktionen afsluttes:  05-03-2024 19:20:00