Samling japanske netsuker af udskåret træ, Meiji (5)

Varenummer: 6434887
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.000

Samling japanske netsuker af udskåret træ, bl.a. i form af frøer, hund og mus. Alle sign. Meiji (1868-1912). H. 3,5-4,5 cm.
Fremstår med små aldersrelaterede brugsspor, herunder små tørrevner. (5)
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:08:00