Samling cd'er, hovedsageligt jazz og Amerikansk populærmusik (560)

Varenummer: 6474273
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.200

Samling cd'er best. af hovedsageligt jazz og Amerikansk populærmusik, bla. Glenn Miller, The Mills Brothers, Frank Sinatra, Fats Waller, Dionne Warwick, Barbra Streisand, Ray Conniff, Duke Ellington, Louis Armstrong, Pasadena Roof Orchestra, Xavier Cugat. Lionel Hampton. Fremstår med lettere / få brugsspor. Enkelte fejl og mangler kan forkomme. (560)
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 16:09:00