Samling Asiatiske / indiske møbler (5)

Varenummer: 6470245
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.500

Samling Asiatiske / indiske møbler af hardwood best. af: 1 skab med 2 skuffer og døre bag hvilke hylder, H. 115 B. 105 D. 50 cm. 1 kiste H. 60 L. 82 D. 46 cm., 1 stole med flet sæde, 1 klapstel H. 40 L. 70 cm. samt 1 tebord H. 62 Ø 49 cm. Alt 20 årh. med brugsspor flere med defekter og mangler, revne mm. (5)
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 18:16:00

197035 02-07-2024 15:41:55 DKK 500