Russisk ikon, 'Veronikas Svededug', ca. 1900

Varenummer: 6436118
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.500

Russisk ikon af bemalet og guldstafferet træ. komposition med Kristus flankeret af ærkeenglene Michael og Gabriel. 27 x 22 cm. Aldersrelateret slitage. Restaureret.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:52:49