Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Russisk ikon, Skt. Nikolaus, 1800-tallet
Varenummer
:
6437252
Hammerslagspris
:
1.500
Vurdering
:
3.000
Russisk ikon, Skt. Nikolaus flankeret af Kristus og Gudsmoder, tempera på træ, 1800-tallet. 44,5 x 37 cm. Fremstår med aldersrelaterede skader og krakeleringer, på bagsiden rest af stempel, sponkhi mangler i tværriglerne på bagsiden.
26-03-2024 18:58:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1540578
22-03-2024
09:39:19
1500
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image