Russisk ikon, Skt. Nikolaus, 1800-tallet

Varenummer: 6437252

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Russisk ikon, Skt. Nikolaus flankeret af Kristus og Gudsmoder, tempera på træ, 1800-tallet. 44,5 x 37 cm. Fremstår med aldersrelaterede skader og krakeleringer, på bagsiden rest af stempel, sponkhi mangler i tværriglerne på bagsiden.

DKK 2.000
Auktionen afsluttes:  27-02-2024 19:38:00