Varenummer: 6402201
Vurdering: DKK 12.000

Rubin- og brillantring af 18 kt. guld prydet med 12 carréslebne rubiner, i alt ca. 0.60 ct., flankeret af 30 brillantslebne diamater, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 samt uidentificeret logo. Vægt ca. 9,3 g. Front B. 1,04 cm. Ringstr. 58/18,5. Fremstår med trykket ringskinnen samt aldersrelateret brugsspor.
Auktionen afsluttes:  15-07-2024 14:54:28