Varenummer: 6445464
Vurdering: DKK 20.000

Royal Gold. Massiv bismarckarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "RG 585", udført ca. 1960-70'erne. L. 19 cm. B. ca. 11 mm. Vægt: ca. 43 gr. Fremstår med brugsspor.