Robert Jacobsen. Indisk blæk. To kompositioner (2)

Varenummer: 6395036
Vurdering: DKK 8.000

Robert Jacobsen (1912-1993). To kompositioner, Indisk blæk på papir, signeret Robert Jacobsen i bly Mål hver: ca. 33 x 45,8 cm. Uden ramme. Foldemærke på midten. (2)
Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens atelier/private samling.
Onsdagsauktion
Auktionen afsluttes:  29-11-2023 19:21:00