Ring prydet med facetslebne sten af 9 kt. guld

Varenummer: 6427040

Næste bud: DKK 900
Vurdering: DKK 1.200

Ring af 9 kt. guld prydet med otte facetslebne klare hvide og grønne sten. Stemplet med fransk import Gold Hallmark. Ringstr.: 53/ 16,9. Vægt: ca. 1,9 g. Ringen fremstår med brugsspor.

DKK 900
Auktionen afsluttes:  26-04-2024 20:15:53