Retro vedhæng af udskåret tigerøje med montering af guld

Varenummer: 6450039
Næste bud: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.400

Retro vedhæng af udskåret og glatslebet tigerøje med montering bl. a. i form af stiliseret blad af 18 kt. guld. L. 4,7 cm., inkl. øsken. Vedhænget fremstår med brugsspor, lille afslag på vedhængets spids. Lødighed verificeret ved syretest.
Auktionen afsluttes:  08-08-2024 20:01:00