Rejseskrin af palisander, 20 årh. begyndelse

Varenummer: 6437296
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.000

Rejseskrin af palisander, låg ilagt med blomster og fugle intarsia af messing og ben, flere låger bag hvilke rum og små skuffer, H. 13,5 B. 38 D. 26 cm. 20 årh. begyndelse. Aldersrelateret små fejl og mangler (løse dele medfølger), låg med tørrerevne, uden nøgle.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:14:55

1779139 13-02-2024 19:12:55 DKK 350