Rado: Jubilé armbåndsur.

Varenummer: 6468613
Vurdering: DKK 2.000

Rado: Jubilé High Tech Ceramic armbåndsur. Ref.nr. 160.0381.3. Quartz urværk, safirglas, sort urskive prydet med fire enkeltslebne diamanter på i alt 0.02 ct. TW/VVS. Gyldne time- og minutvisere, samt datoangivelse. Integreret forgyldt og mørk blå/grøn High Tech Ceramic lænke med titanium foldespænde. Urkasse: 24 x 28 mm. Indvendig omkreds: 15 cm. Fremstår med mindre alders- og brugsspor, ridser på lås, samt mindre afslag på bagside af et keramisk led. Uret gik ikke på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 21:15:00