Rado: DiaStar armbåndsur. 2011.

Varenummer: 6468614
Vurdering: DKK 2.000

Rado: DiaStar armbåndsur af forgyldt stål. Ref. nr. 11008816. Quartz værk. Skive med gyldne pailletter og gyldne visere. Safirglas. Integreret lænke af forgyldt stål og titanium foldespænde. Urkasse: 19 x 25 mm. Indvendig omkreds: 16 cm. Garanti daterert 28. marts 2011 medfølger. Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerede ikke på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 19:21:00