Piet Hein & Bruno Mathsson. To kvadratiske spiseborde (2)

Varenummer: 6468437

Vurdering: DKK 1.000

Piet Hein & Bruno Mathsson. To kvadratiske spiseborde af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm., 80 x 80 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, rust, ridser og mærker. (2)

Auktionen afsluttes:  13-07-2024 18:12:00